Vydané články

Články v přípravě a ty již vydané

Na této stránce najdete zejména vydané články. Ty jsou rozděleny do odpovídajících kategorií. Řadím je dle data vydání s tím, že nejnovější jsou v kategorii na konci seznamu. Kromě nich se zde občasně objeví i připravované články (prozatím jako text, který ještě nikam neodkazuje). Tento dlouhý seznam článků se postupně bude rozšiřovat o nejnovější články.

Samozřejmě se může stát, že na těchto stránkách nenajdete ty „správné články“, které hledáte. Je možné, že se tyto články skrývají ve Fotoporadně, ale je také klidně možné, že požadované články prostě a jednoduše ještě nevyšly. V takovém případě mne neváhejte kontaktovat. Rád odpovím na vaše dotazy.

Nově vydané články a připravované články

Jak jste si mohli přečíst v sekci O stránce, články pravidelně vychází každé druhé a čtvrté úterý v měsíci. Vřele doporučuji přihlásit se k jejich odběru ve formuláři, který je umístěn v pravé části stránky. Po přihlášení k odběru vám dvakrát do měsíce přijde e-mail s upoutávkou na nový článek a náležitým odkazem na něj.

Je tu jen jedna výjimka. Měsíce říjen a listopad zpravidla věnuji odpovědím na nejčastější otázky z již zmiňované Fotoporadny. V tu dobu vychází nové články každé úterý v měsíci a tudíž chodí i větší množství e-mailů.

Fotoaparáty Canon

Není tajemstvím, že fotografuji fotoaparáty Canon. Konkrétně jsem si oblíbil pokročilý fotoaparát Canon EOS 7D Mark II. Proto zde najdete především funkce a popisky právě k tomuto fotoaparátu. Není vyloučeno, že v budoucnu přejdu na novější a pokročilejší fotoaparát, ale prozatím si bohatě vystačím s tímto. V případě přechodu na novější fotoaparát budou starší články náležitě aktualizovány.

Pokud nemáte fotoaparát Canon, není třeba se hned děsit. Výrobci ostatní fotografické techniky totiž často používají jen lehce jiné názvy pro stejné funkce a vylepšení. Takže to, co tu rozepisuji pro své Canony velmi často platí i pro ostatní výrobce fotografické techniky.

Rejstřík článků

Základní pojmy

Recenze

Fotoaparát a jeho části

Funkce fotoaparátu, objektivu i jejich příslušenství

Příslušenství k fotoaparátu, objektivu, atd.

Fotografování a natáčení

V budoucnu nejspíše vznikne samostatná sekce – rozcestník v podobě „Jak fotit…“. Do ní bude přesunuta většina níže uvedených článků.

Objektivy

Blesky

Úpravy snímků, formáty souborů, aplikace

Akce, události, aktuality

Ostatní články

Úvahy a blábolení

Výroční zpráva

Fotoporadna

Jednotlivé články z Fotoporadny mají vyhrazené vlastní místo na stránce. Oproti ostatním článkům tyto vychází převážně každé úterý v říjnu a listopadu. Jejich seznam uvidíte po kliknutí na odkaz + malý komentář ke každému dotazu.