Vydané články

Články v přípravě a ty již vydané

Na této stránce najdete zejména vydané články. Ty jsou rozděleny do odpovídajících kategorií. Seřazeny jsou podle data vydání. Kromě nich se zde občasně objeví i připravované články (prozatím jako text, který ještě nikam neodkazuje). Tento dlouhý seznam článků se postupně bude rozšiřovat o nejnovější články.

Samozřejmě se může stát, že na těchto stránkách nenajdete ty „správné články“, které hledáte. V takovém případě mne neváhejte kontaktovat. Rád odpovím na vaše dotazy.

Nově vydané články a připravované články

Jak jste si mohli přečíst v sekci O stránce, články pravidelně vychází každé druhé a čtvrté úterý v měsíci. Vřele doporučuji přihlásit se k jejich odběru ve formuláři, který je umístěn v pravé části stránky. Po přihlášení k odběru vám dvakrát do měsíce přijde e-mail s upoutávkou na nový článek a náležitým odkazem na něj.

Fotoaparáty Canon

Není tajemstvím, že fotografuji fotoaparáty Canon. Proto se najdete především funkce a popisky právě tohoto výrobce fotografické techniky. Nicméně není třeba se hned děsit, ostatní výrobci jen často používají lehce jiné názvy pro stejné funkce a vylepšení.

Rejstřík článků

Základní pojmy

Recenze

Fotoaparát a jeho části

Funkce fotoaparátu, objektivu i jejich příslušenství

Příslušenství k fotoaparátu, objektivu, atd.

Fotografování a natáčení

V budoucnu nejspíše vznikne samostatná sekce – rozcestník v podobě „Jak fotit…“. Do ní bude přesunuta většina níže uvedených článků.

Objektivy

Blesky

Úpravy snímků, formáty souborů, aplikace

Akce, události, aktuality

Ostatní články

Úvahy a blábolení

Výroční zpráva

Fotoporadna

Jednotlivé články z Fotoporadny mají vyhrazené vlastní místo na stránce. Oproti ostatním článkům tyto vychází převážně každé úterý v říjnu a listopadu. Jejich seznam uvidíte po kliknutí na odkaz + malý komentář ke každému dotazu.