Zkratky objektivů

Zkratky objektivů

Zkratky objektivů, resp. vyznat se v nich, dá přeci jen trochu zabrat a to jak profíkovi, natož amatérskému fotografovi. Proto vznikl článek zkratky objektivů, kde se pokusím jednotlivé zkratky vysvětlit a to pro většinu dnešních objektivů. Tyto zkratky, resp. označení objektivů, vám mohou pomoci při výběru konkrétního objektivu. Pokud snad nepomohou, mohou alespoň pomoci k určení schopností a vlastností objektivů.

Orientace ve zkratkách

Pro lepší procházení zkratkami rozdělím stránku na několik sekcí podle společností:

Zkratky objektivů budou v případě potřeby aktualizovány a doplňovány. Stávající stav odpovídá běžnému označení objektivů v e-shopech, jako jsou MegapixelFotoŠkoda.

Značení objektivů

Jak již víte z článku o značení objektivů – poznat všechny zkratky objektivů dá opravu zabrat. Aby se v nich lépe orientovalo, dovolil jsem si sepsat dnešní nejčastější zkratky objektivů a objasnit jejich význam.

2 komentáře u „Zkratky objektivů

    1. Dobrý den,
      obávám se, že neexistuje žádné takové označení, které by na první pohled poukazovalo na objektiv, který mění při přibližování délku. Takové značení by se mi velmi líbilo a jistě by se hodilo i dalším fotografům. Nejednou jsem byl nemile překvapen, když i dražší objektiv neměl vnitřní ostření a při zoomování jaksi vyjel. V manuálu k objektivům Nikon se nicméně můžete setkat se zkratkou Internal Focus (IF). Tato zkratka značí vnitřní ostření. Bohužel se jaksi neumisťuje do jmen objektivů a tak je třeba tuto zkratku hledat v manuálech a jiné dokumentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *