Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2019

Výroční zpráva 2019 navazuje na obdobný loňský článek. V jeho duchu nyní informuji o tom, co se za rok 2019 povedlo a co nikoliv. Nečekejte novinky ze světa fotografické techniky, ale shrnutí událostí okolo těchto internetových stránek.

Úvod a shrnutí roku – výroční zpráva 2019

I minulý rok cílily stránky „moje Tajemno“ na začínající fotografy. Rok 2019 přinesl ještě větší zájem o stránky jako takové. Díky tomu jsem realizoval několik osobních setkání s fanoušky stránek. Proběhlo i několik neveřejných školení na téma jak začít s fotografovánímjak ovládnout svůj fotoaparát.

V roce 2019 jsem vydal celkem 30 příspěvků. Od založení stránek je to 163 článků. Frekvence vydávání nových příspěvků je stále stejná, tedy 2 příspěvky měsíčně. Výjimkou byly měsíce říjen a listopad, které již tradičně věnuji Fotoporadně. V těchto dvou měsících vychází příspěvky vždy každé úterý.

Vše stále píši ve svém volném čase. Články vznikají jako reakce na různé dotazy v okolí i na těchto stránkách. Tímto děkuji za váš stálý zájem a tím i inspiraci pro další články.

Stránky „moje Tajemno“

Stránky moje Tajemno mají za cíl pomáhat fotografům. Na tom se od jejich vzniku nic nezměnilo a nemění. Co se mírně mění jsou témata článků, která více reagují na dotazy a potřeby návštěvníků stránek. Díky tomu návštěvníci najdou častěji odpovědi na své otázky. Co si budeme povídat – vymýšlet stále nová témata pro články dá někdy práci.

Fotoporadna v roce 2019 přijala stejné množství dotazů jako loňský rok. Konkrétně se jednalo o 29 e-mailů. Je to docela malé číslo, ale tentokrát jsem za to rád. Hodně času mi totiž vzala různá setkání i školení pro začínající fotografy a následná konzultace přes e-mail. Přemíra dotazů ve Fotoporadně by mě zaměstnávala více, než by bylo zdrávo.

Statistiky návštěvnosti

Výroční zpráva 2019 - návštěvnost stránek | moje Tajemno
Výroční zpráva 2019: návštěvnost stránek

Oproti předchozímu roku je i zde vidět jistý posun v návštěvnosti. Stránky navštívilo přibližně o 30 % unikátních návštěvníků více, než v minulém roce. Jsem si vědom, že toto navýšení nemůže být u takovýchto stránek nekonečné. Ukazuje to, že jsou stránky stále oblíbené. Proto jsem za tento stav rád. Děkuji za návštěvu a případné sdílení a rozšiřování stránek mezi vaše známé.

Statistiky výše byly převzaty z hostingu stránek skrze „počítadlo“ AWStats.

Vyhledávání na stránkách

Pětice nejvyhledávanějších článků na stránce včetně odkazů na ně:

  1. velikost fotografií,
  2. ohnisková vzdálenost,
  3. levné filtry,
  4. staré objektivy,
  5. ideální fotoaparát.

Základní údaje o stránce

Název: moje Tajemno
Sídlo: Česká Lípa
E-mail: aphrael@tajemno.net
Web: https://moje.tajemno.net/
Datum vzniku: 1. 4. 2015
Zakladatel: Petr Honsnejman
Redaktor: Petr Honsnejman

Zpráva o činnosti

Jak jsem již zmínil, ani v roce 2019 jsem s články nepolevil. Svědomitě vkládám každé 2. a 4. úterý v měsíci nový článek. Tyto články tvořím ve svém vlastním volnu a jsou a budou dostupné každému zdarma.

Po finanční stránce to bude stejné i v případě předem domluvených setkání se čtenáři stránek. Tato setkání vznikla z důvodu lepší komunikace mezi mnou a začínajícími fotografy. Názorně se zde řeší konkrétní problémy a odpovídá na konkrétní dotazy. Například poslední setkání fotografy naučilo ovládání jejich fotoaparátů, jak a čím začít s focením. Obdobné je to s audio-video konferencemi skrze Messenger.

Dále bych chtěl vyzdvihnout, že celé stránky v průběhu roku modernizovaly svůj základ. Nejprve přišla údržba. Tedy probrání nepotřebných rubrik a článků a jejich celkové zpřehlednění. Následně přišel přesun na novější a rychlejší verzi webového hostingu. S tím souviselo i zvýšení bezpečnosti. Rychlost načítání a odezva stránek se též nepatrně zlepšila.

Práce do budoucna

V následujících měsících změním sekci s názvem připravované články. Zde se původně nacházely články, na kterých se mělo posléze pracovat. Později se tato část stránek měnila v jakési odkladiště již vydaných článků. Nutno dodat, že ne příliš aktualizované. Tuto část proto v budoucnu přepracuji na nějakou přehlednější variantu. Nově tato sekce poslouží jako přehlednější seznam vydaných článků. Tímto chci vyhovět prosbám těch z vás, kteří o takovou sekci zažádali. Následně budete mít všechny vydané články na jednom místě.

Závěrem – výroční zpráva 2019

Stránky pro začínající fotografy „moje Tajemno“ budou i v roce 2020 stále svědomitě zásobovat své čtenáře novými články. Při výběru témat jsem se zaměřil na doplnění již stávajících článků. Odstraní se tím značná část poznámek typu „(článek v přípravě)“.

Shrnující finanční údaje

Náklady na údržbu domény a webový hosting: 1597,20 Kč.

Tímto výroční zpráva 2019 končí a basta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *