O stránce

Proč vznikla stránka „moje Tajemno“

Není to tak dávno, co jsem se potkal se svým kamarádem z dětství a on mi vyprávěl o tom, jak dostal k výročí svojí první zrcadlovku. Ihned jsem zpozorněl a chtěl samozřejmě vědět co nejvíce. Dostalo se mi však odpovědi:

No, ta nová zrcadlovka fotí hezky, ale vůbec tomu nerozumím. Na mě to má nějak moc čudlíků.

Následovala hromada otázek: „Co je tohle? Na co je tohle? A na co támhleto? Jak udělat takový ten efekt…“ Však to jistě mnozí z vás znají. Od té doby, co zrcadlovky stojí jen několik málo tisícikorun se s podobnými známými roztrhl pytel. Právě pro ně vznikly tyto stránky, ve kterých bych je, i všechny ostatní, rád seznámil se základy fotografování.

zadní strana Canon EOS 350D | blog moje Tajemno
Dokážete určit funkci jednotlivých tlačítek na fotce? Ne? Tak čtete tyto stránky.

Četnost článků

Stránky jsou nastaveny tak, že články vychází každé druhé a čtvrté úterý v měsíci.

Obsah článků

Články vznikají na základě vašich dotazů. Začal jsem základními pojmy jako je: expozice, ohnisková vzdálenost, nebo i clona v objektivu. Následně plynule přešel k samotným fotoaparátům, přes objektivy až k různým specialitkám a vychytávkám ve fotografii.

Rád bych v budoucnu rovněž nakousl úpravy konkrétních fotografií.

Nenajdete-li zde odpověď na váš dotaz, podívejte se na seznam připravovaných článků a pokud ani zde nenajdete to, co jste hledali, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám na vaše dotazy odpovím formou článku, nebo vás zpětně kontaktuji.

Proč moje Tajemno

Stránky o focení by mohly mít jistě mnohem zajímavější a lepší jméno než nějaké „tajemno“. Mě se však zdá tento název příhodný. Vždyť fotografie je vlastně taková malá magie. Já vím, že pro některé to možná znamená jen zběsilé mačkání spouště, ale pro mnohé z fotografů je to něco víc. Jsou to určité „tajemné praktiky“, díky kterým měníme pohled lidí na sebe sama či na své okolí. Proto moje Tajemno.

Poděkování

Děkuji tímto všem kolegům fotografům, kteří mě inspirovali. Rovněž děkuji všem začínajícím fotografům a amatérům, kteří se na mě v minulosti i současnosti obrací s různými otázkami ohledně fotografování, úprav snímků a dalších věcí kolem focení. A také bych rád poděkoval FotoinstitutuExterní odkaz, který mě díky akci Setkání fotografů takříkajíc nakopl k pomáhání druhým a k vytvoření těchto stránek.