2. narozeniny

2. narozeniny stránek

2. narozeniny

Tento měsíc slavíme již 2. narozeniny těchto stránek, juch!

Slavíme 2. narozeniny

2. úterý v dubnu 2015 v 15:00 hod. byly publikovány první články těchto stránek pro začínající fotografy. Jednalo se právě o expoziční čas, clonu, citlivost ISOexpozici. Tyto základní články daly vznik článkům následujícím a i dnes se k nim často vracím. Je to vlastně takový základní pilíř fotografie, který by měl mít každý fotograf v paměti a ovládat jej.

Nemá cenu se opakovat. A vypisovat zde úspěchy a neúspěchy. Jak si stránky za tu dobu vedly, asi nejvíce vystihuje lednový příspěvek s názvem Výroční zpráva 2016.

Co bude se stránkami dál?

Aneb budou nějaké dárečky?

2. narozeniny stránek - dárečky

Dárečky budou – ode mne pro vás. Samozřejmě pokud by někdo chtěl podpořit mojí tvorbu, nebudu se bránit (využijte kontakty).

Komentáře

Prvním dárkem a změnou na stránkách je opětovná aktivace komentářů. Pod každým článkem je nyní možné využít formulář pro vkládání komentářů. Tento krok by mohl vést k lepší interakci mezi mnou a vámi, popř. mezi jednotlivými fotografy a návštěvníky stránek.

Komentáře na stránkách

Jsem si vědom toho, že spolu s komentáři dříve či později přijde i spam včetně negativních a urážlivých příspěvků. Tato služba – přidávání komentářů – je proto na stránkách prozatím experimentálně. V případě nevyužívání, nebo naopak zneužívání komentářů, bude služba pozastavena. Každopádně budu rád, za vaše hodnotné příspěvky pod články.

Projekt ovládněte svojí zrcadlovku

V následujících dnech dojde k menším změnám v dlouhodobém projektu ovládněte svojí zrcadlovku. Mezi plánovanými změnami bude např. menší úprava jednotlivých „bodů“ a jejich aktualizace.

Zrcadlovka

Projekt každopádně nekončí. I nadále bude možné vybrat si nějakou část zrcadlovky, o které chcete něco vědět a jednoduše kliknout.

ODKAZ

V některých článcích se můžete setkat s odkazem na externí stránky mimo stránky. Většinou jsou reprezentovány nápisem ODKAZ a to hned za nějakým tím výrazem. To brzy nebude platit. Do budoucna bude tento způsob nahrazen všeobecně známou ikonkou pro externí odkaz. Nevíte, o jakou ikonku se jedná? Zkuste si „vygooglit“ výraz „external link“ a přepnout na záložku obrázky a jistě rychle pochopíte.

Video + podcasty

Dlouho zvažovanou alternativou k jednotlivých článkům jsou názorná videa, popř. zvukové podcasty. Je mi jasné, že člověk tak nějak více pochopí jednotlivé funkce, když jejich vliv může vidět na vlastní oči. Názorná výuková videa pro čtenáře zvažuji již dlouho.

Video

Prozatím však nemám dostatek ohlasů od čtenářů, zkušeností před kamerou ani počítačový výkon na střih zvuku / videí. Pokud by se našel někdo, kdo by mi v tomto ohledu chtěl pomoci, ať se mi prosím ozve.

Objeví-li se nějaký štědrý dárce, můžete se na videa těšit již letos po letních prázdninách. Pokud nikoliv, nejspíše se na videa budete moci těšit až začátkem následujícího roku. Rychleji to nejspíše nepůjde.

Podcasty

Rovněž je ve hře zvukový podcast ve formátu MP3. Jeho možná podoba však zatím není úplně domyšlená. Může se jednat o namluvený obsah stránek, dialog dvou a více lidí o focení, ale klidně i historky z focení. Máte-li nějaký nápad, využijte kontakty a pošlete mi zprávu.

2. narozeniny končí

Hodiny

Článek 2. narozeniny je pomalu u konce. A abyste neřekli, že toho bylo ke druhým narozeninám málo, mám ještě jeden menší dáreček. Tento měsíc vyjde dlouho očekávaný test zrcadlovky Canon EOS 7D Mark II. Ani netušíte, kolik „tučných závorek“ (článek v přípravě) tímto ze stránek zmizí.

Doufám, že se vám mé dárečky pro vás líbí a že i nadále budete mé stránky navštěvovat.

Ještě jedna věc. Chcete-li být informováni o nových článcích, odebírejte mě na Facebooku a nebo využijte formulář „E-mailové novinky“ vpravo nahoře na stránkách.

2 komentáře u „2. narozeniny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *