Archiv pro štítek: hledáček

Hledáček je součástí většiny fotoaparátů či kamer. Slouží především ke kontrole snímané scény. Může se jednat o klasický průhledový hledáček, ale i složitější TTL hledáčky s matnicí. V dnešní době jsou velice populární tzv. LCD hledáčky a to na všech fotoaparátech ti tabletech.

Rozmazaný obraz

Rozmazaný obraz v hledáčku

Trápí mě rozmazaný obraz v optickém hledáčku. Na LCD displeji je vše vidět dobře.

Při pohledu do hledáčku mám rozmazaný obraz.

Potřebuji brýle. Ať nastavuji dioptrickou korekci jakkoliv, mám stále rozmazaný obraz. Fotím proto přes LCD displej. Rád bych však fotil přes hledáček, jde to nějak?

Když se koukám do foťáku, mám rozmazaný obraz. Ale když pak fotoaparát udělá fotku, je všechno ostré. Proč to tak je a jak to udělám, abych rozmazaný obraz neměla?

Pokračování textu Rozmazaný obraz

Živý náhled neboli Live View

Živý náhled

Živý náhled (z angl. Live View) je technologie, která umožňuje využít zadní velký LCD displej jako hledáček fotoaparátu. Funguje již dlouhá léta. Uvádí se, že první zrcadlovkou používající funkci živého náhledu byl Olympus E-330, který vyšel začátkem roku 2006. No, to už je pěkných pár let. Mimochodem za půjčení tohoto fotoaparátu tímto děkuji své letité kamarádce a fotografce Lucce.

Jak tato technologie pokročila, k čemu se živý náhled hodí a jak s ním pracovat, se dozvíte v tomto článku. Pokračování textu Živý náhled neboli Live View