Archiv štítku: živý náhled

Jak šetřit akumulátor fotoaparátu

Jak nejvíce šetřit akumulátor fotoaparátu

Je v dnešní době třeba šetřit akumulátor fotoaparátu? Já si myslím, že ano. Pravdou je, že se baterie neustále vyvíjí. Již v podstatě netrpí tzv. paměťovým efektem. Rovněž je lze bez výrazné ztráty kvality a kapacity nabíjet i několik set krát. Nicméně i přes mnohé pokroky neexistují žádné běžně dostupné baterie, které by zvládly ukojit dnešní výkonnou elektroniku. Myšleno na dostatečně dlouhou dobu.

Dnešní článek se tedy bude týkat akumulátorů a jejich výdrže na jedno nabití. Je to rovněž reakce na dotazy z Fotoporadny:

V recenzi bylo, že můj fotoaparát na jedno nabití zvládne 600 fotografií. Jsem jeho první majitel. Po přibližně 200 fotkách mu dojde šťáva.

Je třeba nějak šetřit akumulátor dnešních fotoaparátů?

Vadí akumulátorům a bateriím všeobecně pobyt ve vlhkém prostředí? Musím baterie nějak chránit? Jak šetřit akumulátor a fotoaparát před nepřízní počasí?

Po nabití dobíjecích baterií s fotoaparátem udělám tak 40 fotek a pak už nelze fotit – baterie je údajně vybitá. Proč? Při tom vybitá rozhodně není.

Pokračování textu Jak šetřit akumulátor fotoaparátu

Živý náhled neboli Live View

Živý náhled

Živý náhled (z angl. Live View) je technologie, která umožňuje využít velký LCD displej jako hledáček fotoaparátu. Funguje již dlouhá léta. Uvádí se, že první zrcadlovkou využívající živý náhled byl Olympus E-330, který vyšel začátkem roku 2006. No, to už je pěkných pár let. Mimochodem za půjčení tohoto fotoaparátu tímto děkuji své letité kamarádce a fotografce Lucce.

Jak tato technologie pokročila, k čemu se živý náhled hodí a jak s ním pracovat? To se dozvíte v tomto článku.

Pokračování textu Živý náhled neboli Live View

Jak aktivuji živý náhled

Jak aktivuji živý náhled

Tentokrát do Fotoporadny přišly celkem 3 dotazy na téma živý náhled (z angl. Live View).

Koupila jsme si starší zrcadlovku a asi zde nefunguje Live View, nebo nevím. Co s tím?

Je možné, že má zrcadlovka nemá živý náhled? Nebo ho jen neumím zapnout?

Četl jsem, že Live View dokáže výrazně usnadnit práci. Ale asi se mi jej nedaří aktivovat. Jak to udělám?

Pokračování textu Jak aktivuji živý náhled