Zkratky objektivů

Osobní zkušenost

Přiznávám se, že při psaní tohoto článku jsem se docela dost zapotil. Na internetu je zkratek objektivů k dispozici více než dostatek. Ne se všemi se běžně setkáte a ne všechny jsou dobře popsané. Mým cílem bylo mít nejběžnější zkratky objektivů pěkně po hromadě na jednom místě pro moji potřebu a potřebu čtenářů. Též jsem se pokusil nějak obšírně nerozepisovat a příp. zkratky objektivů „prolinkovat“ na další články.

Jsem si vědom toho, že aktuální výsledek není dokonalý. V budoucnu přibudou ještě další zkratky (na objektivy jiných značek). Pravděpodobně čeká stávající zkratky objektivů ještě nějaké menší doplnění (dle požadavků a dotazů čtenářů).

I zkratky objektivů se postupně vyvíjejí. Některé se již nepoužívají, jiné nedávno vznikly. Situaci je třeba proto sledovat. Budu rád, když mě kontaktujete v případě, že vám zde nějaké zkratky budou chybět. Též mi napište, když se budete domnívat, že je vhodné tu či onu zkratku zmínit, příp. ke stávající něco dopsat. Děkuji.

Závěrem

Na první pohled se může zdát, že jsou zkratky objektivů pro začínajícího fotografa příliš velké sousto. Po zběžném přečtení však rychle zjistíte, že to rozhodně není tak hrozné, jak to vypadá. Netrvá to dlouho a brzy ze značení objektivu poznáte, zda je objektiv pro váš fotoaparát a potřeby vhodný, nebo nikoliv. Proto se před případnou koupí objektivu doporučuji důsledně se se zkratkami objektivů seznámit. Snadno tak například odhalíte, že objektiv vůbec nebude s vaším fotoaparátem spolupracovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *