Archiv štítku: zrcadlovka

Zrcadlovka je druh fotoaparátu, který má před závěrkou a čipem či filmem malé zrcátko.

Hlasité zrcátko fotoaparátu

Hlasité zrcátko a závěrka fotoaparátu

Hlasité zrcátko fotoaparátu a vlastně celý mechanizmus závěrky je něco, co obvykle majitele své první zrcadlovky značně překvapí. Velká část fotografů přechází na zrcadlovky právě z tichých kompaktů nebo z fotografování za pomocí mobilu.

Fotila jsem malým kompaktem. Na doporučení jsem si poté pořídila zrcadlovku. Zdá se mi však, že má příliš hlasité zrcátko. Je to normální?

Nejde nějak ztlumit hlasité zrcátko a celkově závěrku ve fotoaparátu? Oboje je velmi hlučné a ruší to při focení.

Má předchozí bezzrcadlovka nevydávala prakticky téměř žádné zvuky. Koupil jsem si však zrcadlovku a nestačím se divit, jak hlasité zrcátko má. Dá se to nějak ztlumit nebo dá se s tím vůbec něco dělat?

Pokračování textu Hlasité zrcátko fotoaparátu

Předsklopené zrcátko

Předsklopené zrcátko fotoaparátu

Předsklopené zrcátko fotoaparátu je funkce některých fotoaparátů typu zrcadlovka. Ostatních typů fotoaparátů se tato funkce netýká jednoduše proto, že nemají žádné zrcátko, které by mohlo být sklopeno. Jedná se o sklopení zrcátka a jeho blokování před samotným focením.

V dnešním článku najdete, k čemu je takové předsklopené zrcátko dobré a kdy je jeho použití úplně zbytečné. Pokračování textu Předsklopené zrcátko

Test Canon EOS 7D Mark II

Recenze Canon EOS 7D Mark II

Odkazů na APS-C fotoaparát Canon EOS 7D Mark II najdete na těchto stránkách více než dost. Je tedy na čase vás s tímto strojem také náležitě seznámit. A ano… vím, že je tento model zrcadlovky již nějakou dobu na trhu. Vím, že vyšla řada recenzí a testů právě tohoto fotoaparátu. Nicméně, když zde tak často odkazuji právě na Canon EOS 7D Mark II, je vhodné se s ním seznámit. Pokračování textu Test Canon EOS 7D Mark II

Profi fotograf snadno a rychle

Jaké je to být profi fotograf?

aneb jak se stát profi fotograf snadno a rychle

Na sklonku roku je zvykem bilancovat a přemýšlet nad tím, jak se co povedlo či nikoliv. Já bych se rád se svými stránkami přidal. Před pár dny jsme se s kamarády sešli, abychom si pověděli, co jsme za ten rok s fotoaparátem zvládli. Někomu se dařilo více, někomu méně. Na čem jsme se však všichni shodli byl přístup k novodobým „profi fotografům“. A právě o profi fotografech bude nynější článek.

Povídání níže berte prosím s rezervou. Rozhodně nechci nikoho urazit nebo se nad někoho povyšovat. Je to pouze náš postoj k některým novodobým profi fotografům. Pokračování textu Profi fotograf snadno a rychle

Hodnocení snímků

Hodnocení snímků ve fotoaparátu

Výrobci fotoaparátů se dnes předhání, kdo má ve fotoaparátu lepší a propracovanější funkce. Děje se to nejen u kompaktů, ale i u zrcadlovek (a mobilů, tabletů, v televizích…). Tento vývoj se odehrává vlastně všude kolem nás a neustále.

Jednou ze zajímavých funkcí je, zdánlivě zbytečná funkce, hodnocení vyfotografovaných snímků přímo ve fotoaparátu. Na některých zrcadlovkách CanonExterní odkaz najdete tuto funkci na samostatném tlačítku (níže).

Tlačítko „RATE“ hodnocení
Tlačítko „RATE“ hodnocení
Tak takhle tedy NE! Funkce hodnocení snímků není přítomna v každém fotoaparátu. Někteří výrobci pro tuto funkci mají vlastní tlačítko, jiní mají funkci integrovanou uvnitř menu.

Pokračování textu Hodnocení snímků