Archiv štítku: výběr fotoaparátu

Značná část dnešních začínajících fotografů nedávají dostatečné úsilí do výběru správného fotoaparátu. Z toho samozřejmě těží samotní výrobci, kteří tak prodají klidně hned několik typů fotoaparátů, než si fotograf vybere ten, který mu doopravdy sedne a který konečně dokáže plně využít.

Kompakt vs zrcadlovka

Kompakt nebo zrcadlovku?

O vhodnosti a výhodnosti kompaktu proti zrcadlovce a obráceně jsem psal již dříve. Stále mi však píší ti, kteří by rádi nějaké přímé srovnání s názornými ukázkami. Takže kompakt nebo zrcadlovku?

Nikon Coolpix S3300 versus Canon EOS 7D Mark II
Nikon Coolpix S3300 versus Canon EOS 7D Mark II

V tomto článku se dozvíte, zda se vůbec vyplatí pořizovat zrcadlovka. Jestli se vám náhodou nevyplatí pořídit kompakt. A také, na co si dát pozor při výběru mezi těmito fotoaparáty. Pokračování textu Kompakt vs zrcadlovka

Je lepší Canon nebo Nikon?

Canon nebo Nikon? Kdo zvítězí?

Canon nebo Nikon? Otázka jistě mnoha fotografů. Tedy mých známých začínajících určitě…

Mám si koupit Canon nebo Nikon? Který je lepší? Jak je to s jejich objektivy? Jaký by sis teď koupil? Je lepší ten a nebo ten? A na portréty bys volil Nikon a na co je dobrý Canon? A čím fotíš vlastně ty a je to dobrej foťák?

Canon vs Nikon - kdo zvítězí?
Canon vs Nikon. Kdo zvítězí? To se dozvíte v tomto článku.

Pokračování textu Je lepší Canon nebo Nikon?

Život s Canon EOS 350D

Canon EOS 350D – má první digitální zrcadlovka

Na přelomu let 2005 a 2006 jsem dostal možnost pořídit si opravdovou digitální zrcadlovku. Tehdy jsem vlastnil filmový fotoaparát Praktica (rovněž zrcadlovka). Jenže už nebylo možné s ním nadále fotit tak, jako dříve. Ekonomické důvody. Cena filmů se sice držela na rozumné úrovni za kus o 36 políčkách. Cena za vyvolání a zhotovení barevných fotografií však byla rok od roku horší.

V té době byl navíc trh ovládám téměř výhradně kompaktními fotoaparáty se senzory kolem 2 – 4 Mpix. Tuším, že v té době jsem také jeden vlastnil. Byl to nějaký Olympus. Pamatuji si spoustu nadávek na cenu a poruchovost jeho xD karet. Každopádně rozdíly mezi fotografií zhotovenou z negativu a stejnou fotografií z těchto digitálů byly propastné. Až tak moc, že další mrhání časem s digitálními kompakty nepřicházelo v úvahu. Najednou se naskytla příležitost. Na trhu se objevila novinka od firmy CanonExterní odkaz. Jednalo se o fotoaparát s označením EOS 350D (jiná recenzeExterní odkaz). Oproti jeho předchůdci Canon EOS 300D to bylo (na tu dobu) úplné dělo.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

Pokračování textu Život s Canon EOS 350D