Archiv štítku: výběr fotoaparátu

Značná část dnešních začínajících fotografů nedávají dostatečné úsilí do výběru správného fotoaparátu. Z toho samozřejmě těží samotní výrobci, kteří tak prodají klidně hned několik typů fotoaparátů, než si fotograf vybere ten, který mu doopravdy sedne a který konečně dokáže plně využít.

Nejčastější problémy

Nejčastější problémy s fotoaparátem a příslušenstvím

Na sklonku roku spousta lidí a stránek bilancují nad tím, co se povedlo a co nikoliv. Místo toho přináším nejčastější problémy s fotografickým vybavením a obvyklé nejrychlejší řešení. Článek je tedy shrnutí problémů, se kterými se lidé na tuto stránku poslední 4 roky obraceli. Zároveň se jedná o upozornění, že spoustě problémů lze předcházet, jen se chce o fotografování trochu více zajímat…

Pokračování textu Nejčastější problémy

Kompakt vs zrcadlovka

Kompakt nebo zrcadlovku?

O vhodnosti a výhodnosti kompaktu proti zrcadlovce a obráceně jsem psal již dříve. Stále mi však píší ti, kteří by rádi nějaké přímé srovnání s názornými ukázkami. Takže kompakt nebo zrcadlovku?

Nikon Coolpix S3300 versus Canon EOS 7D Mark II
Nikon Coolpix S3300 versus Canon EOS 7D Mark II

V tomto článku se dozvíte, zda se vůbec vyplatí pořizovat zrcadlovka. Jestli se vám náhodou nevyplatí pořídit kompakt. A také, na co si dát pozor při výběru mezi těmito fotoaparáty. Pokračování textu Kompakt vs zrcadlovka

Je lepší Canon nebo Nikon?

Canon nebo Nikon? Kdo zvítězí?

Canon nebo Nikon? Otázka jistě mnoha fotografů. Tedy mých známých začínajících určitě…

Mám si koupit Canon nebo Nikon? Který je lepší? Jak je to s jejich objektivy? Jaký by sis teď koupil? Je lepší ten a nebo ten? A na portréty bys volil Nikon a na co je dobrý Canon? A čím fotíš vlastně ty a je to dobrej foťák?

Canon vs Nikon - kdo zvítězí?
Canon vs Nikon. Kdo zvítězí? To se dozvíte v tomto článku.

Pokračování textu Je lepší Canon nebo Nikon?

Život s Canon EOS 350D

Canon EOS 350D – má první digitální zrcadlovka

Na přelomu let 2005 a 2006 jsem dostal možnost pořídit si opravdovou digitální zrcadlovku. Tehdy jsem vlastnil filmový fotoaparát Praktica (rovněž zrcadlovka). Jenže už nebylo možné s ním nadále fotit tak, jako dříve. Ekonomické důvody. Cena filmů se držela na rozumné úrovni za film o 36 políčkách. Bohužel cena za vyvolání a zhotovení barevných fotografií byla rok od roku horší.

V té době byl trh ovládán téměř výhradně kompaktními digitálními fotoaparáty se senzory kolem 2 – 4 Mpix. Také jsem jeden takový vlastnil. Byl to nějaký Olympus. Pamatuji si spoustu nadávek na cenu a poruchovost jeho xD karet. Každopádně rozdíly mezi fotografií zhotovenou z negativu a stejnou fotografií z těchto digitálů byly propastné. Až tak moc, že další mrhání časem s digitálními kompakty nepřicházelo v úvahu. Najednou se naskytla příležitost. Na trhu se objevila novinka od firmy Canon. Jednalo se o fotoaparát s označením EOS 350D. Oproti jeho předchůdci Canon EOS 300D to bylo úplné dělo (alespoň na tu dobu).

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

Pokračování textu Život s Canon EOS 350D