Archiv štítku: recenze

Recenze je písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla.

Test Canon EOS 7D Mark II

Recenze Canon EOS 7D Mark II

Odkazů na APS-C fotoaparát Canon EOS 7D Mark II najdete na těchto stránkách více než dost. Je tedy na čase vás s tímto strojem také náležitě seznámit. A ano… vím, že je tento model zrcadlovky již nějakou dobu na trhu. Vím, že vyšla řada recenzí a testů právě tohoto fotoaparátu. Nicméně, když zde tak často odkazuji právě na Canon EOS 7D Mark II, je vhodné se s ním seznámit. Pokračování textu Test Canon EOS 7D Mark II

Test Canon EOS 50D

Recenze Canon EOS 50D

Druhým testovaným fotoaparátem na mých stránkách je tento kousek – Canon EOS 50D. Na trh se dostal koncem roku 2008. Má poloprofesionální hořčíkové tělo, které je rovněž utěsněno před prachem a stříkající vodou. Jeho cena se nyní na aukcích pohybuje kolem krásných 7.000,- Kč (již se neprodává). Ačkoliv se od svého předchůdce EOS 40D vzhledové téměř vůbec neliší, od minule testovaného Canon EOS 350D se však liší o něco více. Proto nyní rozeberu nejvýraznější změny obou modelů. Důvodem této recenze je především fakt, že lidé v mém okolí vyřazují tyto skvělé modely za novější fotoaparáty a tak se jimi pomalu plní bazary a internetové aukce. A kdo by nechtěl poloprofesionální tělo za hubičku, že?

Canon EOS 50D s battery gripem
Canon EOS 50D s nasazeným battery gripem

Pokračování textu Test Canon EOS 50D

Test Canon EOS 350D

Recenze Canon EOS 350D

Ano, nezbláznil jsem se. Chci testovat 10 let starý fotoaparát Canon EOS 350D, který na dnešní dobu postrádá hned několik funkcí, bez kterých si někteří fotografové nedokážou představit život. A proč? Tento a další staré fotoaparáty se v dnešní době objevují v mnoha internetových aukcích. Jejich cena začíná kolem 2.000,-Kč (i se základním objektivem) a lidé si je pořizují jako svojí první zrcadlovku s minimální investicí.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

V začátku roku 2005 vydala společnost CanonExterní odkaz na tu dobu revoluční fotoaparát Canon EOS 350D. Revoluční v mnoha ohledech. Na rozdíl od svého předchůdce je totiž EOS 350D menší, lehčí, rychlejší a je nabitý mnoha funkcemi, ale o tom později. Pokračování textu Test Canon EOS 350D

Život s Canon EOS 350D

Canon EOS 350D – má první digitální zrcadlovka

Na přelomu let 2005 a 2006 jsem dostal možnost pořídit si opravdovou digitální zrcadlovku. Tehdy jsem vlastnil filmový fotoaparát Praktica (rovněž zrcadlovka). Jenže už nebylo možné s ním nadále fotit tak, jako dříve. Ekonomické důvody. Cena filmů se sice držela na rozumné úrovni za kus o 36 políčkách. Cena za vyvolání a zhotovení barevných fotografií však byla rok od roku horší.

V té době byl navíc trh ovládám téměř výhradně kompaktními fotoaparáty se senzory kolem 2 – 4 Mpix. Tuším, že v té době jsem také jeden vlastnil. Byl to nějaký Olympus. Pamatuji si spoustu nadávek na cenu a poruchovost jeho xD karet. Každopádně rozdíly mezi fotografií zhotovenou z negativu a stejnou fotografií z těchto digitálů byly propastné. Až tak moc, že další mrhání časem s digitálními kompakty nepřicházelo v úvahu. Najednou se naskytla příležitost. Na trhu se objevila novinka od firmy CanonExterní odkaz. Jednalo se o fotoaparát s označením EOS 350D (jiná recenzeExterní odkaz). Oproti jeho předchůdci Canon EOS 300D to bylo (na tu dobu) úplné dělo.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

Pokračování textu Život s Canon EOS 350D