Maximální kvalita fotografií
Maximální kvalita fotografií je to, po čem řada fotografů neustále lační. Problém je však trochu v tom, že pro každého fotografa znamená slovní spojení „maximální kvalita fotografií“ něco trochu jiného. Pro jedny je to obraz bez jakýchkoliv známek šumu, pro druhé perfektně ostré fotografie ve všech místech. V podobném duchu by se jistě dalo ještě chvíli pokračovat. Dnes se tedy podíváme na kvalitu fotografií hned z několika pohledů. Mimochodem například takovéto dotazy bylo možné za uplynulý rok najít ve Fotoporadně.
Trápí mě kvalita mých fotografií. I když fotím do RAWu, jejich maximální kvalita se mi stále nějak nezdá, čím to může být?
Maximální kvalita mých fotografií je žalostná. Fotografie jsou často rozmazané, chybí ostrost. Dle rady svých kolegů fotím na manuál. Co dělám špatně?
Rád bych měl fotografie bez šumu. Nicméně i když fotím na citlivost ISO 100, mám po postprocesu pocit, že něco není v pořádku. Šum je patrný na mnoha fotografiích. Koukal jsem se na snímky fotografů na Flickru se stejnou výbavou jako mám já. Mám pocit, že má maximální kvalita fotografií je hodně daleko za autory na tomto serveru. Čím to?
Co mám udělat, aby kvalita mých fotografií dosáhla maxima? Existuje nějaký univerzální návod?
Někteří z vás jistě tuší, že na některé výše uvedené dotazy nelze odpovědět jen pár větami. Problém s kvalitou fotografií je třeba brát trochu více do hloubky.
Pokračování textu Maximální kvalita fotografií →