Archiv štítku: fotograf

Fotograf se dělí na dva druhy. Na fotografa amatérského a fotografa profesionála. Profesionál se od amatérského fotografováním živí, resp. je to jeho hlavní zdroj příjmů. Všeobecně jsou fotografové vnímány jako „blázni“, kteří vstávají ve 2 ráno, aby mohli vyrazit na nějaké místo a zde zachytit třeba východ slunce. Mnohdy je tomu opravdu tak. :D

Fotografové hloupnou

Fotografové hloupnou

Fotografové hloupnou! Opravdu, a nejen fotografové… Dnešní doba je doba zjednodušování → umělá inteligence, výkonné procesory, pokročilé algoritmy, levné a stále kvalitnější materiály, aj. To, co je dnes možné, bylo dříve takřka nemyslitelné. Toto zjednodušování je nesporně v mnoha ohledech přínosné a pohodlné. Na druhou stranu však skrývá jistá nebezpečí. Jak toto všechno souvisí s fotografy a dnešní fotografií a proč si myslím, že fotografové hloupnou? Začtěte se do článku a dozvíte se více.

Pokračování textu Fotografové hloupnou

Profi fotograf snadno a rychle

Jaké je to být profi fotograf? Jak se stát profi fotograf snadno a rychle

Na sklonku roku je zvykem bilancovat a přemýšlet nad tím, jak se co povedlo či nikoliv. Já bych se rád se svými stránkami přidal. Před pár dny jsme se s kamarády sešli, abychom si pověděli, co se za ten rok s fotoaparátem zvládlo. Někomu se dařilo více, někomu méně. Na čem jsme se však všichni shodli, byl přístup k novodobým „profi fotografům“. Na téma profi fotograf bude tento článek.

Povídání níže berte prosím s rezervou. Rozhodně nechci nikoho urazit nebo se nad někoho povyšovat. Je to pouze náš postoj k některým novodobým profi fotografům.

Pokračování textu Profi fotograf snadno a rychle