Archiv štítku: Canon EOS

INFO tlačítko

INFO tlačítko

INFO tlačítko není jen tak obyčejným tlačítkem. Skrývá pod sebou hned několik funkcí. Pomocí něj můžete také zobrazit hodnotné a zajímavé informace. Již kvůli tomu jsem se rozhodl INFO tlačítko trochu zviditelnit a vytvořit o něm tento samostatný článek. Čekejte popis jednotlivých funkcí a informace, co vše dokáže INFO tlačítko zobrazit.

Pokračování textu INFO tlačítko

Test Canon EOS 7D Mark II

Recenze Canon EOS 7D Mark II

Odkazů na APS-C fotoaparát Canon EOS 7D Mark II najdete na těchto stránkách více než dost. Je tedy na čase vás s tímto strojem také náležitě seznámit. A ano… vím, že je tento model zrcadlovky již nějakou dobu na trhu. Vím, že vyšla řada recenzí a testů právě tohoto fotoaparátu. Nicméně, když zde tak často odkazuji právě na tento fotoaparát, je vhodné se s ním více seznámit.

Pokračování textu Test Canon EOS 7D Mark II

Stavový displej fotoaparátu

Stavový displej Canon

Je známý fakt, že se fotoaparáty všeobecně postupem času postupně mění a vyvíjí. Kupříkladu takový stavový displej. První digitální zrcadlovky Canon ho měly na zadní straně fotoaparátu nad LCD displejem. V roce 2006 se objevila zrcadlovka Canon EOS 400D, která již tento displej neměla. Potřebné údaje se zde zobrazují na LCD displeji.

Bavím se teď o amatérských zrcadlovkách. U poloprofesionálních a profesionálních fotoaparátů Canon je tento stavový displej stále přítomen. Jeho vzhled se postupem let příliš nemění. Jediné, co se snad trochu mění, je jeho zaplněnost dalšími a dalšími údaji. Dnes jeden takový stavový displej rozeberu.

Pokračování textu Stavový displej fotoaparátu

Skupina tlačítek

Skupina tlačítek

Společnost Canon, stejně jako ostatní výrobci fotografické techniky, vybavují své fotoaparáty různými tlačítky. U Canonu můžeme najít značné množství tlačítek na zadní straně fotoaparátů. Nicméně některé fotoaparáty (se stavovým displejem v horní části fotoaparátu) mají další tlačítka přeci jen trochu jinde. Přestěhovala se ze zadní části a obklopují právě tento displej nahoře. O jaká tlačítka se jedná a co tato skupina tlačítek umí? O tom více v článku.

Pokračování textu Skupina tlačítek

Hodnocení snímků

Hodnocení snímků ve fotoaparátu

Výrobci fotoaparátů se dnes předhání, kdo má ve fotoaparátu lepší a propracovanější funkce. Děje se to nejen u kompaktů, ale i u zrcadlovek (a mobilů, tabletů, v televizích…). Tento vývoj se odehrává vlastně všude kolem nás a neustále.

Jednou ze zajímavých funkcí je, zdánlivě zbytečná funkce, hodnocení vyfotografovaných snímků přímo ve fotoaparátu. Na některých zrcadlovkách Canon najdete tuto funkci na samostatném tlačítku (níže).

Tlačítko „RATE“ hodnocení
Tlačítko „RATE“ hodnocení

Funkce hodnocení snímků není přítomna v každém fotoaparátu. Někteří výrobci pro tuto funkci mají vlastní tlačítko, jiní mají funkci integrovanou uvnitř menu.

Pokračování textu Hodnocení snímků