Archiv rubriky: Recenze

Rubrika určená recenzím fotografické techniky – recenze fotoaparátů, blesků, objektivů a dalšího příslušenství na jednom místě.

Test Canon EOS R7

Recenze Canon EOS R7

Bezzrcadlovka Canon EOS R7 je nástupcem povedeného poloprofesionálního fotoaparátu Canon EOS 7D Mark II. Původně měla přijít ještě zrcadlovka Canon EOS 7D Mark III. Tedy alespoň dle zpráv z roku 2019. Tu se ale společnost Canon nakonec rozhodla nevydat. Místo toho se soustředila na nástupce tehdejších full-frame bezzrcadlovek Canon EOS R a Canon EOS RP. Výsledkem toho jsou skvělé nové bezzrcadlovky. Na jednu z nich se dnes podívám. Tento článek je tedy též malé srovnání s předchůdkyní – výše jmenovanou zrcadlovkou.

Pokračování textu Test Canon EOS R7

Test Canon EOS 7D Mark II

Recenze Canon EOS 7D Mark II

Odkazů na APS-C fotoaparát Canon EOS 7D Mark II najdete na těchto stránkách více než dost. Je tedy na čase vás s tímto strojem také náležitě seznámit. A ano… vím, že je tento model zrcadlovky již nějakou dobu na trhu. Vím, že vyšla řada recenzí a testů právě tohoto fotoaparátu. Nicméně, když zde tak často odkazuji právě na tento fotoaparát, je vhodné se s ním více seznámit.

Pokračování textu Test Canon EOS 7D Mark II

Test Canon EOS 50D

Recenze Canon EOS 50D

Druhým testovaným fotoaparátem na těchto stránkách je Canon EOS 50D. Na trh se dostal koncem roku 2008. Má poloprofesionální hořčíkové tělo, které je rovněž utěsněno před prachem a stříkající vodou. Jeho cena se nyní na aukcích pohybuje kolem krásných 4 až 5 tisíc korun českých (již se léta neprodává). Ačkoliv se od svého předchůdce EOS 40D vzhledové téměř vůbec neliší, od minule testovaného Canon EOS 350D se liší o něco více. Proto nyní rozeberu nejvýraznější změny obou modelů. Důvodem této recenze je především fakt, že lidé v mém okolí vyřazují tyto modely za novější fotoaparáty a tak se jimi plní bazary a internetové aukce. A kdo by nechtěl poloprofesionální tělo za hubičku, že?

Canon EOS 50D s battery gripem
Canon EOS 50D s nasazeným battery gripem
Pokračování textu Test Canon EOS 50D

Test Canon EOS 350D

Recenze Canon EOS 350D

Ano, nezbláznil jsem se. Chci testovat více jak 10 let starý fotoaparát Canon EOS 350D, který na dnešní dobu postrádá hned několik funkcí, bez kterých si někteří fotografové nedokážou představit život. Proč? Tento a další staré fotoaparáty se v dnešní době objevují v mnoha bazarech a internetových aukcích. Jejich cena začíná kolem 2.000,-Kč (i se základním objektivem). Lidé si je pořizují jako svojí první zrcadlovku s minimální investicí. S takovýmto fotoaparátem se navíc naučíte velmi rychle porozumět expozici.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

Počátkem roku 2005 vydala společnost Canon na tu dobu revoluční fotoaparát Canon EOS 350D. Revoluční v mnoha ohledech. Na rozdíl od svého předchůdce je totiž EOS 350D menší, lehčí, rychlejší a nabitý mnoha funkcemi. O nich ale trošičku později.

Pokračování textu Test Canon EOS 350D