Budoucnost stránek

6. narozeniny

Dne 14. 4. roku 2015 v 15:00 hod. byla na těchto stránkách publikována první čtveřice článků, která se týkala expozice. Od té doby se na stránkách objevilo více jak 200 článků na různá témata. Toto celé je vlastně pěkné množství textu, ale i různých myšlenek a zkušeností s konkrétními věcmi kolem fotografování. Najdete zde velké množství informací. Některé články se týkají konkrétních funkcí fotoaparátu, jiné odpovídají na Vaše dotazy, které přišly různými komunikačními kanály. Nicméně s pravdou ven… Pomalu se dostávám do situace, kdy opravdu vážně přemýšlím nad budoucností těchto stránek.

Často zmiňovaný fotoaparát Canon EOS 7D Mark II jaksi nemá nekonečně mnoho funkcí a vylepšení. Drtivou většinu z nich jsem navíc již nějakým způsobem popsal, nebo velmi brzy popíši. Jasně…, je tu možnost psát o Canon EOS 5D Mark IV a Canon EOS R6. Nicméně to si o mnoho nepomůžu. Nejspíše by díky tomu vzniklo několik málo článků, ale řekneme, že po dvou až třech měsících bych byl ve stejné pozici. Co s tím?

Nad čím se přemýšlelo

Jednu chvíli jsem uvažoval nad tím, že bych začal dělat podrobné fotografické návody. Takové ve stylu – krok za krokem a to na konkrétní fotografická témata. Má to však jeden háček. Na spousty takových článků je třeba správná výbava, prostory a dostatek času. Čas je potřeba jak na realizaci, tak i na napsání článku. Všechny články na těchto stránkách ale vznikají v době mého volna a to není neomezené. Vlastně ho zase tolik není. Navíc nejsem velké fotografické studio, které disponuje desítkami objektivů a stovkami fotografického příslušenství. Krom toho existuje řada internetových stránek v českém jazyce, které již spousty fotografických návodů a postupů publikovaly. Tudíž tudy cesta jaksi nevede.

Jednu dobu jsme s kolegou zkoušeli i mluvené podcasty ve stylu rozhovoru dvou fotografů na konkrétní téma. Stejně tak i komentované „foto-procházky“ s videem. Nicméně se ukázalo, že jsme schopni se setkat tak málo, že podobné nápady vůbec nepřichází v úvahu.

Též tu byla možnost zasvětit čtenáře do focení starým středoformátovým fotoaparátem Hasselblad. Konkrétně zkušenostmi, jak se fotí na svitkový film a co takové fotografování obnáší. Opět jsme ovšem narazili na nedostatek času, kterému tomuto tématu můžeme věnovat.

Aktuální situace

Situace se má tak, že momentálně na stránkách „dobíhají“ články, které jsem v minulosti naslibovat. Jedná se o ono nepopulární „(článek v přípravě)“. Takových závorek je ve vydaných článcích stále méně a méně. Aktuální počet je kolem 20 závorek (budoucích odkazů) na několik málo článků. Jakmile tyto články sepíšu a zveřejním, vážně nevím, o čem budu dále psát.

Proto se tímto obracím na Vás. Máte tipy na nové články? Víte o něčem, co zde chybí? Vyhovuje Vám četnost nových článků (2 články měsíčně)? Měly by se stránky raději zabývat úplně jinými tématy? Jakmile koncem roku zveřejním slibované články, tak jak naložit s celými stránkami? Nebude lepší to tu celé zrušit a věnovat se dalším aktivitám a koníčkům?

Tímto děkuji za jakékoliv podněty, vzkazy, nápady, příp. nabídky na pomoc. Pokud vám tento formulář nevyhovuje, zkuste jiné kontakty. Tento článek i formulář na vyjádření se zde budou k dispozici do konce května tohoto roku. Poté proběhne vyhodnocení případných reakcí a stanovení závěrů.