Archiv pro štítek: zrcadlovka

Zrcadlovka je druh fotoaparátu, který má před závěrkou a čipem či filmem malé zrcátko.

Předsklopené zrcátko

Předsklopené zrcátko fotoaparátu

Předsklopené zrcátko fotoaparátu je funkce některých fotoaparátů typu zrcadlovka. Ostatních typů fotoaparátů se tato funkce netýká jednoduše proto, že nemají žádné zrcátko, které by mohlo být sklopeno. Jedná se o sklopení zrcátka a jeho blokování před samotným focením.

V dnešním článku najdete, k čemu je takové předsklopené zrcátko dobré a kdy je jeho použití úplně zbytečné. Pokračování textu Předsklopené zrcátko

Test Canon EOS 7D Mark II

Recenze Canon EOS 7D Mark II

Odkazů na APS-C fotoaparát Canon EOS 7D Mark II najdete v tomto blogu o focení více než dost. Je tedy na čase vás s tímto strojem také náležitě seznámit. A ano… vím, že je tento model zrcadlovky již nějakou dobu na trhu. Vím, že vyšla řada recenzí a testů právě tohoto fotoaparátu. Nicméně, když zde tak často odkazuji právě na Canon EOS 7D Mark II, je vhodné se s ním seznámit. :) Pokračování textu Test Canon EOS 7D Mark II

Profi fotograf snadno a rychle

Jaké je to být profi fotograf?

aneb jak se stát profi fotograf snadno a rychle

Na sklonku roku je zvykem bilancovat a přemýšlet nad tím, jak se co povedlo či nikoliv. Já bych se rád se svým blogem přidal. Před pár dny jsme se s kamarády sešli, abychom si pověděli, co jsme za ten rok s fotoaparátem zvládli. Někomu se dařilo více, někomu méně. Na čem jsme se však všichni shodli byl přístup k novodobým „profi fotografům“. A právě o profi fotografech bude nynější článek.

Povídání níže berte prosím s rezervou. Rozhodně nechci nikoho urazit nebo se nad někoho povyšovat. Je to pouze náš postoj k některým novodobým profi fotografům. Pokračování textu Profi fotograf snadno a rychle

Hodnocení snímků

Hodnocení snímků ve fotoaparátu

Výrobci fotoaparátů se dnes předhání, kdo má ve fotoaparátu lepší a propracovanější funkce. Děje se to nejen u kompaktů, ale i u zrcadlovek (a mobilů, tabletů, v televizích…). :) Tento vývoj se odehrává vlastně všude kolem nás a neustále.

Jednou ze zajímavých funkcí je, zdánlivě zbytečná funkce, hodnocení vyfotografovaných snímků přímo ve fotoaparátu. Na některých zrcadlovkách CanonExterní odkaz najdete tuto funkci na samostatném tlačítku (níže).

Tlačítko „RATE“ hodnocení
Tlačítko „RATE“ hodnocení
Tak takhle tedy NE! Funkce hodnocení snímků není přítomna v každém fotoaparátu. Někteří výrobci pro tuto funkci mají vlastní tlačítko, jiní mají funkci integrovanou uvnitř menu.

Pokračování textu Hodnocení snímků

GPS ve fotoaparátu

GPS příjem ve fotoaparátech

Zkratka GPS, neboli Global Positioning System je globální družicový polohový systém. S jeho pomocí je možno určit geografickou polohu přijímače (mobil, tablet, fotoaparát, vozidlo, letadlo, atd.).GPS

Proč o tom píši? Jednoduše proto, že systém GPS je dnes součástí mnoha přístrojů, včetně fotoaparátů. Navíc právě díky tomuto systému můžete snadno zjistit, kde byly vaše fotky pořízeny. Kromě toho má však tento systém ve fotoaparátu několik dalších výhod.

Tak takhle tedy NE! Při používání přístrojů a zařízení s příjmem GPS signálu nezapomeňte, že v některých zemích či oblastech není používání povoleno. Buďte zvláště opatrní mimo vaši domovskou zemi. Používání této funkce může být v některých zemích či oblastech trestně postihnutelné podle národních nebo místních předpisů.

Pokračování textu GPS ve fotoaparátu