Archiv štítku: kontinuální snímání

Pomalé sekvenční snímání

Pomalé sekvenční snímání fotoaparátu

Pomalé sekvenční snímání je to, co fotograf obvykle od fotoaparátu nechce. Značné množství lidí v mém okolí si pořídilo zrcadlovku s domněním, že budou pořizovat desítky snímků za sekundu. Jaké pak bylo jejich zklamání, když pomalé sekvenční snímání nového fotoaparátu nedosahovalo ani 5 sn. /s. Jak to tedy s tím rychlým snímáním vlastně je?

Nyní několik otázek z Fotoporadny na toto téma od mých kamarádů a známých.

Koupil jsem si novou zrcadlovku. Papírově slibovala 7 snímků za sekundu. Dostal jsem se maximálně tak na 5. Netušíš proč?

Pořídila jsem si starší zrcadlovku od Nikonu. Slibuje pořízení značného množství snímků za sekundu po delší dobu. Jenže po pár sekundách se snímání úplně zastaví. Čím to je?

Fotil jsem novým fotoaparátem pád budovy s pomocí sekvenčního snímání. Doma při testu techniky vše fungovalo krásně. 10 sn. /s, rychlé ostření, stabilizace fungovala, vše super. Při výbuchu a následném pádu už vše tak skvělé nebylo. Z deseti snímků bylo rázem méně a fotoaparát po chvíli vypisoval „busy“. Co bylo špatně?

Pokračování textu Pomalé sekvenční snímání

Režim řízení a sekvenční snímání

Režim řízení a sekvenční snímání

Režim řízení. Co to je a co má společného se sekvenčním snímáním? Když jsem před časem psal o skupině tlačítek, narazil jsem na jedno s názvem DRIVE. Slovo drive znamená v angličtině řídit, tak co toto tlačítko asi dělá?

Po zmáčknutí tohoto tlačítka se objevilo staré dobré nastavení sekvenčního focenísamospouště / dálkové spouště. Snažil jsem se pak zjistit, proč je na tlačítku tento nápis. Zjistil jsem však jen to, že Canon toto prostě označuje za tzv. režim řízení. Prý je to přeci jasné.

Pro potřeby stránek budu nadále používat jak pojem režim řízení, tak i sekvenční snímání. To podle toho, jestli budu psát o fyzickém tlačítku / nastavení, nebo přímo o rychlém snímání.

Pokračování textu Režim řízení a sekvenční snímání