Archiv pro štítek: kontinuální ostření

Kontinuální ostření je takové, které při namáčknuté spoušti do poloviny ostří stále na předem zadané místo (pomocí zaostřovacích bodů). Tento typ ostření se používá především v situacích, kdy se fotografovaný objekt pohybuje. V tom případě pak objektiv neustále ostří, resp. doostřuje.

Neustálé přeostřování

Neustálé přeostřování objektivu

Neustálé přeostřování se sice mnohdy může hodit, jindy je však na škodu a ne každý fotograf je na něj zvyklý. Své o tom ví i návštěvníci této stránky. Zrovna nedávno jsem zaregistroval několik velice podobných dotazů.

Mám problém. Koupila jsem si novou zrcadlovku a ta neustále přeostřuje. Když pak fotím portréty a člověk předemnou se jen trochu pohne, vše se úplně rozostří. Je to k zlosti. Nedá se to nějak vypnout?

Nevím kde, ale někde jsem zapnul neustálé přeostřování objektivu. Když fotím krajinu, tak mi to zase tolik nevadí. Ona se jaksi tolik nehýbe. Ale třeba v rušném městě, kdy mi před objektivem někdo chodí, to je k zlosti. Nedá se to vypnout?

To neustálé přeostřování objektivu je u zrcadlovek normální? Mám novou zrcadlovku. Když namáčknu spoušť a pak překomponuji, objektiv hned začne přeostřovat. Dá se s tím něco dělat?

Pokračování textu Neustálé přeostřování

Režimy ostření

Režimy ostření ve fotoaparátech

Jak jsem psal v minulém článku o ostření, fotografové mají v podstatě dvě možnosti, jak k ostření svých fotografií přistupovat. Buď manuálně nebo za pomocí autofokusu. Tento článek se bude věnovat právě druhé možnosti, kdy je aktivní automatické ostření, tedy autofokus. Popisovat budu jednotlivé režimy ostření ve fotoaparátech.

Režimy ostření ve fotoaparátech Canon
Režimy ostření ve fotoaparátech Canon

Pokračování textu Režimy ostření