Archiv pro štítek: 350D

350D

Pojem 350D ve fotografii obvykle souvisí s fotoaparátem Canon EOS 350D. Je to vlastně přes 10 let starý legendární digitální fotoaparát od společnosti CanonODKAZ. Jeho popis a lehký test jsem prováděl právě  v tomto článku zde.

S tímto fotoaparátem jsem zažil opravdu hodně. Osudnou se mu nakonec stala jeho závěrka. Oprava u takto starých strojů je totiž vcelku drahá záležitost. Takový fotoaparát se základním objektivem totiž seženete v bazaru přibližně za 2 tisíce. Kdo by pak platil za opravu. Pokud máte však zájem, přečtěte si příběh o tom, co jsem s Canon EOS 350D všechno zažil.

Paradoxní je, že právě tento fotoaparát se od těch novějších zase moc neliší (a to je to pěkný stařík). Možná sice neumí při sekvenčním snímání 10 snímků za sekundu. Možná pomaleji ostří. Nemá tolik křížových ostřících bodů. A to nemluvím o výrazném šumu i při nižších hodnotách citlivosti ISO. Nicméně ergonomie tohoto fotoaparátu je na velmi dobré úrovni. Startuje prakticky okamžitě (dřívějším fotoaparátům od Canonu to vcelku trvalo). A všeobecně bych si s tímto kouskem klidně ještě pár let vystačil. Nevýt té proklaté závěrky.

Test Canon EOS 350D

Recenze Canon EOS 350D

Ano, nezbláznil jsem se. Chci testovat 10 let starý fotoaparát Canon EOS 350D, který na dnešní dobu postrádá hned několik funkcí, bez kterých si někteří fotografové nedokážou představit život. A proč? Tento a další staré fotoaparáty se v dnešní době objevují v mnoha internetových aukcích. Jejich cena začíná kolem 2.000,-Kč (i se základním objektivem) a lidé si je pořizují jako svojí první zrcadlovku s minimální investicí.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

V začátku roku 2005 vydala společnost CanonExterní odkaz na tu dobu revoluční fotoaparát Canon EOS 350D. Revoluční v mnoha ohledech. Na rozdíl od svého předchůdce je totiž EOS 350D menší, lehčí, rychlejší a je nabitý mnoha funkcemi, ale o tom později. Pokračování textu Test Canon EOS 350D

Život s Canon EOS 350D

Canon EOS 350D – má první digitální zrcadlovka

Na přelomu let 2005 a 2006 jsem dostal možnost pořídit si opravdovou digitální zrcadlovku. Tehdy jsem vlastnil filmový fotoaparát Praktica (rovněž zrcadlovka). Jenže už nebylo možné s ním nadále fotit tak, jako dříve. Ekonomické důvody. Cena filmů se sice držela na rozumné úrovni za kus o 36 políčkách. Cena za vyvolání a zhotovení barevných fotografií však byla rok od roku horší.

V té době byl navíc trh ovládám téměř výhradně kompaktními fotoaparáty se senzory kolem 2 – 4 Mpix. Tuším, že v té době jsem také jeden vlastnil. Byl to nějaký Olympus. Pamatuji si spoustu nadávek na cenu a poruchovost jeho xD karet. Každopádně rozdíly mezi fotografií zhotovenou z negativu a stejnou fotografií z těchto digitálů byly propastné. Až tak moc, že další mrhání časem s digitálními kompakty nepřicházelo v úvahu. Najednou se naskytla příležitost. Na trhu se objevila novinka od firmy CanonExterní odkaz. Jednalo se o fotoaparát s označením EOS 350D (jiná recenzeExterní odkaz). Oproti jeho předchůdci Canon EOS 300D to bylo (na tu dobu) úplné dělo.

Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D
Oficiální fotografie zrcadlovky Canon EOS 350D

Pokračování textu Život s Canon EOS 350D